Chcete začít podnikat? Tak jděte směle do toho. Nicméně si přiznejte, jaká to obnáší rizika. Jsou v podstatě dva druhy podnikatelů. Ti, kteří se rozhodli svobodně a kteří jsou svým založením hráči a rváči a lze předpokládat, že se jim bude velmi dařit. A pokud snad ne, najdou si způsob, aby příště byli úspěšnější. A ta druhá skupina? Mnozí byli okolnostmi například dotlačeni. Například přišli o zaměstnání a nové si nenašli, přitom mají takové profesní kvality, že se je rozhodli zúročit. I tito lidé mohou být nakonec velmi úspěšní, ale jsou zde určitá rizika, které nelze podceňovat.
Financování podnikatelských aktivit
Například velké riziko představuje samozřejměfinancování podnikatelských aktivit. Jsou dva způsoby, jak získat peníze. První je získat dotaci od Úřadu práce. Úřad práce rád podporuje začínající podnikatele a je škoda o tuto možnost přijít. Další způsob je samozřejmě úvěr. Oslovit banku. Je dobré, když se zaměříte na osobní přístup a budete jednat s vedením banky. Běžný úředník Vám příliš dobrou službu neprokáže.
Je dobré si velmi precizně připravit prezentaci. Nemyslete si, že pracovníci v bance kromě úvěrů ničemu nerozumí a nic je nezajímá. I jim se určité projekty líbí či nelíbí. Je třeba, abyste je získali na svou stranu i lidsky. Například pokud se Vám nebude dařit splácení pravidelně, lépe si domluvíte splátkový kalendář a celkově Vám pak banka vyjde vstříc. Je třeba, aby financování Vašeho projektu banka pojala spíše jako patronaci a měla osobní zájem na tom, aby se vše dařilo.
Může se stát, že se Vám nebude dařit splácet. Je pravděpodobné, že jste ženatý nebo vdaná. Nikdo nechce zničit svou rodinu. Protože v manželství bohužel platí „moje dluhy, tvoje dluhy.“ Proto doporučujeme u notáře vyřídit Rozdělení jmění manželů.
Dobrých rad není nikdy dost. Pokud hledáte informace o tom, jak začít podnikat, zajímavý a podnětný článek najdete třeba tady: